ENDÜSTRİYEL SEKSİYONEL KAPI SİSTEMLERİ

Dış ortam şartlarına son derece dayanıklı sandviç panelden imal edilen endüstriyel Seksiyonel Kapı sistemleridir.

Endüstriyel seksiyonel kapılar tesisinizde orta seviyede hız gerektiren yükleme boşaltma çalışmalarında, izolasyonu ön planda tutan en uygun kapı sistemidir.

İçi poliüretan dolgulu, dışı çelik yada opsiyonel alüminyum kaplı paneller ile son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Dört bir tarafı kauçuk fitiller ile donatılmış seksiyonel kapılar oldukça sızdırmazdır.

Standart bir seksiyonel kapı çok hızlı hareket etmese de (0,25 mt/saniye) özel tasarım kontrol ünitelerimizle, bazı yataklama tiplerinde 0,5 - 0,7 mt /saniye hızlarlada açılabilmektedir.

Seksiyonel kapılar oldukça sağlam bir gövdeye sahiptir ve maksimum güvenlik sağlar.
Körük sistemleri ile seksiyonel kapılar entegre kullanılabilmektedir.

Tesisinizde orta seviyede hız gerektiren yükleme boşaltma çalışmalarında, izolasyonu ön planda tutan en uygun kapı sistemidir. İçi poliüretan dolgulu, dışı çelik yada opsiyonel alüminyum kaplı paneller ile son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Özellikle son 10 yıl içersinde hızla büyüyen otomatik kapı sektörünün flaş ürünlerinden biridir. Türk sanayicisi uzun ömürlü, dayanıklı yapısı, pratik ve kullanım kolaylığı nedeniyle bu kapıyı çok sevdi.

Cephe paneline bire bir benzeyen özel profil ve ebatlarda dizayn edilen panelleri ile sızdırmazlık ve yalıtım özelliği son derece güçlüdür. Yay dengeleme sistemli mekanik tasarımı ile manuel konumda elle kolayca kaldırılabilmektedir. Motor otomasyon sistemleri ile hareket ettirilebilen seksiyonel kapılar, özel tasarımlı manuel caraskal sistemleri ile de kolayca açılıp katılabilirler.

Kapının dört bir tarafı esnek kauçuk fitil sistemi ile donatılmıştır ve bu sayede maksimum sızdırmazlık sunarlar.

Otomasyon sistemi ile hareket etmekte olan kapılarda, kapı kapanırken altında herhangi bir ilişken kalması durumunda, kapının ve malzemenin zarar görmesini engelleyen pnomatik kenar emniyet sistemi mevcuttur. Bu emniyet sistemi 5 mbar basınç hassasiyetinde ve alt fitilin esnemesi sonucu içindeki havada oluşan basınç değişikliğini algılamaktadır.

Bunun yanı sıra endüstriyel seksiyonel kapılar halat kopma ve yay kırılma emniyet sistemine de sahiptirler. Bu donanım kapıda maksimum kullanım güvenliği sağlamaktadır.

Seksiyonel kapılar genel olarak 3 tür yataklama sistemine sahiptirler. Kapının uygulanabilmesi için standart yataklamada minimum 50 cm lik bir kiriş alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Asmolen bina yada kirişsiz mahallerde yapay kiriş oluşturularak kapı yataklama alanı temin edilmektedir. Standart yataklama dışında yüksek yataklama ve giyotin çalışma seksiyonel kapılar için uygulanan yataklama çeşitleridir. Bir kapının giyotin yataklama çalışabilmesi için kapı net geçiş yüksekliğinin üstünde minimum kapı yüksekliği + 50 cm yay alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Yapının şekline göre eğik yataklama uygulamasıda yapılabilmektedir.

Motor otomasyonlu sistemlerde kapı açılma ve kapanma hızı sabit olup, 25cm/saniyedir. Bunun dışında yüksek yataklama ve giyotin yataklama için ekstra hızlandırılmış kontrol üniteleri ile 60 cm/saniye hızlarla açılma mümkündür. Kapanma hızı 25 cm / saniye ile sınırlıdır.

Düzenli bakım gören bir seksiyonel kapının ortalama ekonomik ömrü 12 yıldır. Kapının çalışma sıklığı ile bağlantılı olarak bu süre zarfında değişimi yapılacak tek parçası yaylarıdır. Standart olarak 25000 tur ömrü ile piyasaya sunulan seksiyonel kapı yayları yoğun kullanılmayan pek çok işletme için 5 yıldan önce servis dışı kalmayacaktır. Yay maliyetleri kapı maliyetlerinin yaklaşık %20 si gibidir.

Kapınızın masrafasız olarak size sorunsuz hizmet vermesi için periyodik bakımlarını zamanında yaptırınız.


Seksiyonel Çeşitleri